«Навіщо домагатися включення слова «санкції» у документ організації, що може тільки покарати Україну в цілому? Якщо не подобається влада, домагайтеся санкцій проти тих, хто вам не подобається», – повідомив він.
Зі слів Волошина, у статутних документах Ради Європи передбачено тільки 2 види санкцій: або позбавлення всієї делегації права голосу, або виключення країни з Ради Європи.
Він наголосив, що жодна із цих санкцій не вдарить особисто по представниках української влади.
«Тому я не розумію захвату щенячого з приводу того, що слово «санкції» з'явилося в резолюції. Або опозиція не розуміє, що робить, і некомпетентна», – сказав Волошин.
Він зазначив, що некомпетентність представників опозиції сумнівна й вона має розуміти, що робить, оскільки один із її представників – депутат Верховної Ради Борис Тарасюк (фракція Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона») – був міністром закордонних справ у той час, коли ПАРЄ вперше передбачила можливість санкцій проти України через зміни до Конституції, ініційовані Леонідом Кучмою, який був тоді президентом (1994-2005).
Нагадаємо, депутат від Партії регіонів Сергій Головатий, який входив у моніторинговий комітет ПАРЄ, у коментарі Тижню заявив, що "голосувати за санкції проти своєї країни – зрадництво. Але за наших умов, у нашій ситуації – це нормально".
Як відомо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію щодо України, у якій висловила готовність застосувати санкції до України, якщо вона не виконає рекомендацій, передбачених цією резолюцією щодо переслідувань вищих колишніх чиновників.
Партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» неодноразово заявляла, що має намір домагатися, щоб у доповідь моніторингового комітету Ради Європи по Україні було внесено рекомендації Європейському Союзу щодо введення санкцій проти представників української влади, зокрема суддів і прокурорів, причетних до розгляду справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.