МЗС і українські “молочники” домовилися розширювати географію експорту

21 Березня 2012, 20:14

Цей меморандум підписали сьогодні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко і керівники 17 підприємств м'ясомолочної галузі.

«Це (меморандум – Ред.) головним чином інструмент нашого постійного діалогу і створення інструментарію для того, щоб конкретні окремі побажання серед наших партнерів серед експортерів враховувалися й нашими департаментами тут у міністерстві, а також нашими посольствами, й нашими генеральними консульствами», – сказав Грищенко.

Меморандум, зокрема, передбачає координацію зусиль, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку експортного потенціалу України, зокрема, вдосконалення механізму виходу й посилення присутності українських виробників на зовнішніх ринках.

Меморандум передбачає створення в рамках ради експортерів постійно діючої робочої групи за участю представників МЗС України і українських експортерів м'ясомолочної продукції.

Крім того, МЗС узяв на себе зобов'язання надавати організаційну та інформаційну підтримку експортерам м'ясомолочної галузі України в реалізації зовнішньоекономічних проектів за кордоном.

Міністр підкреслив, що Україні необхідно розширювати географію експорту і відкривати нові ринки для своєї продукції. На думку Грищенка, перспективними для України є ринки Близького Сходу, Китаю, а також Індії. Міністр підкреслив, що Україні необхідно входити й закріплюватися на цих ринках.

Голова Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Іван Бісюк у свою чергу зазначив, що конкуренція на світових ринках посилюється й українським компаніям необхідна допомога МЗС у розширенні географії експорту їхньої продукції.

Нагадаємо, у лютому Росія вилучила з обігу і призупинила ввезення сирів сімох українських виробників. У Росспоживнагляді заявили, що українська продукція не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію. При цьому у Росії не визнають висновки незалежної експертизи.

При цьому днями президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що у тих країн, які не увійдуть до Митного союзу, можуть виникнути труднощі.