МЗС Грузії відкликало посла в Україні

1 Липня 2019, 18:24

Міністерство закордонних справ Грузії відкликало посла Грузії в Україні Гела Думбадзе. Про це повідомляє "Грузія Online".

 

Зокрема, повідомлення по ряспоряжению президента Думбадзе отримав вранці 1 липня. Водночас наразі причина відкликання посла невідома. 

 

Крім того, разом з Думбадзе будуть замінені кілька дипломатів.

 

Наголошується, що на місце посла Грузії в Україні розглядаються дві кандидатури – екс-посла Грузії Григола Катамадзе і Теймураза Шарашенидзе, який раніше був послом Грузії в Азербайджані.  

 

Нагадаємо, у Грузіїї 26 червня звільнили з-під варти 51 особу, затриману на акції протесту в Тбілісі в ніч на 21 червня, повідомив Тбіліський міський суд.

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.