МЗС готує можливу евакуацію українців з Лівії

21 Лютого 2011, 18:58

«У зв’язку з дестабілізацією суспільно-політичної ситуації в Лівійській Арабській Джамагирії Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України тимчасово утриматись від поїздок до цієї країни», – сказано у повідомлені.

За інформацією МЗС, посольство України в Лівії встановило та підтримує постійний телефонний зв’язок з нашими співвітчизниками, яким рекомендувано уникати місць проведення демонстрацій.

«Дипломати посольства здійснюєть постійний моніторинг ситуації, проводиться робота щодо уточнення списків громадян України, які перебувають на території Лівії. Інформація про наявність громадян України серед загиблих або поранених до дипустанови не надходила», – наголошують в МЗС.

Як повідомлялось, 21 лютого у столиці Лівії Тріполі протестуючі підпалили будівлю уряду.

З вечора 20 лютого відбувалися зіткнення між силами безпеки і протестуючими, які намагалися взяти контроль над центром міста. Зіткнення тривали до світанку. Повідомлень про жертви поки немає.

Раніше повідомлялося, що син лівійського лідера Саїф аль-Іслам Каддафі розповів, що в країні були захоплені кілька армійських баз і військова техніка, в тому числі, танки. На бік протестувальників, почали переходити окремі підрозділи лівійської армії і поліції.

Посол Лівії при Лізі арабських держав Абдель Моне аль-Хоні (Abdel Moneim al-Honi) 20 лютого пішов у відставку, заявивши про підтримку «революції». Посол Лівії в Китаї Хусейн Садок (Hussein Sadiq) також склав з себе повноваження і закликав весь дипломатичний корпус Лівії піти у відставку.

Всього в Лівії з 15 лютого, коли в країні почалися акції протесту, за даними правозахисників, загинули 233 людини. Влада країни називають те, що відбувається, змовою ісламських екстремістів.