МЗС Франції відреагувало на спробу відкриття “представництва “ДНР” у Марселі

21 Вересня 2017, 18:22

Міністерство Європи та закордонних справ Франції звернулось до прокурора країни через відкриття так званого «представництва «ДНР» у Марселі 25 вересня. Про це повідомляє посольство Франції в Україні.

У посольстві навели витяг із брифінгу Міністерства Європи та закордонних справ Франції.

Згідно з повідомленням, заступник речниці відомства відреагував на питання щодо анонсованого відкриття "представництва" самопроголошеної «ДНР».

«Утворення, на яке ви посилаєтесь (так званий "Представницький центр у Франції Донецької Народної Республіки") зареєстроване в статусі громадського об’єднання згідно Закону 1901 року, що не вимагає попереднього дозволу. Французька влада офіційно не визнає цього об’єднання, яке не має дипломатичного статусу і не може набути пов’язаних із ним привілеїв та імунітетів», – наголошується у відповіді.

Читайте також: Українське посольство відреагувало на "російський" Крим у британському виданні

«Наша позиція незмінна: Франція віддана територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та повному відновленню її державного суверенітету; Франція не визнає сепаратистських утворень в окремих районах Донецької та Луганської областей, з якими ми не маємо відносин. Зважаючи на те, що мета об’єднання є незаконною, Міністерство Європи та Закордонних справ направили відповідну інформацію прокурору Республіки», – йдеться у відповіді.

Також наголошується, що Франція разом із Німеччиною задіяні в рамках Нормандського формату для пошуку мирного політичного і тривалого вирішення кризи на Донбасі.

Нагадаємо, в серпні посольство України у Болгарії висловило обурення через те, що під час урочистостей з нагоди 140-річчя битви за гору Шипка було розгорнуто прапор самопроголошеної "ДНР".