Митрополит Лазар пропонує ЮНЕСКО взяти під захист печерний монастир у Криму

27 Липня 2012, 08:17

Лазар на зустрічі з експертами ЮНЕСКО зазначив, що Успенський монастир є одним із знакових і найдавніших православних монастирів Криму. Зокрема, печерний монастир є пам'яткою національного значення й підпорядковується Сімферопольській і Кримській єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

На території, прилеглій до монастирського комплексу, розташовується кладовище воїнів, полеглих у період Кримської війни 1853-1856 років, кладовище радянських воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, а також ранньосередньовічний некрополь і залишки грецького поселення Маріамполь.

«Для Криму й України дуже важливо, що такий авторитетний міжнародний орган, як ЮНЕСКО, сьогодні вивчає можливість включення до свого списку деяких пам'яток нашого півострова, – сказав глава Сімферопольської та Кримської єпархії. – Я сподіваюся, що буде знайдено консенсус, які об'єкти повинні бути музейними експонатами, а які відроджуватися як духовні святині, при цьому, не втративши свого первозданного вигляду».

Зараз у списку ЮНЕСКО 962 об'єкти й лише п'ять із них розташовані в Україні: Софійський собор і Києво-Печерська лавра в Києві, історичний центр Львова, пункти геодезичної дуги Струве в Хмельницькій та Одеській областях, резиденція митрополитів Буковини, а також букові ліси Карпат.

Питання включення стародавнього міста Херсонес Таврійський і Бахчисарайського історико-культурного заповідника до списку ЮНЕСКО планують розглянути в 2013 році.

Як повідомлялось на початку липня Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 36-ї сесії, знову закликав Україну ввести мораторій на забудову буферних зон навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської і зобов'язав до лютого 2013 надати ЮНЕСКО список будинків близько заповідників.

«При відсутності прогресу на 37-й сесії в 2013 році буде розглянуто питання про перенесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської зі списку об'єктів всесвітньої спадщини в список об'єктів, що перебувають під загрозою», – наголошується в документі.

Крім цього, комітетом розглядалося можливе включення в список об'єктів всесвітньої спадщини Андріївської та Кирилівської церков.

Читайте також Україна – ЮНЕСКО: «Моя твоя не розуміє…»

Позначки: