Митний союз може припинити постачання українського цукру за зниженими цінами

1 Березня 2012, 18:29

Як повідомив голова асоціації, голова правління Союзу цукровиробників Росії Андрєй Бодін, оскільки в рамках СНД не ратифіковано низку документів на національному рівні, Білорусь і Казахстан мають відмінні від Росії режими доступу цукру на свої ринки і не можуть виконувати взяті зобов'язання щодо оподаткування постачань білого цукру митом у розмірі $340 за тонну.

Ці режими створюють передумови для надходження українського цукру за демпінговими цінами, наголосив він.

За його словами, це може відбуватися, навіть попри те, що відповідно до укладеної торік угоди в рамках Митного союзу режими ввезення цукру стали єдиними. Зокрема, постачання білого цукру до країн Митного союзу має обкладатися митом – $340 за тонну.

«Насправді ж поки це мито діє лише в Росії, – зазначив Бодін. – Але оскільки є єдиний митний простір, дешевий український цукор може надходити через Казахстан, куди він йде у першу чергу».

Крім того, лише в торгівлі між Росією і Україною білий цукор вилучено з режиму вільної торгівлі, зазначив він.

Як заявив голова правління Союзу цукровиробників Росії, український цукор конкурентоспроможний на ринках Митного союзу через те, що імпортне мито на ввезення цукру-сирцю в Україну, яка є членом СОТ, становить всього 2%.

«Тому з урахуванням очікуваного падіння біржових котирувань на сирець ризик постачань цукру за демпінговими цінами зростає», – вважає він.

При цьому не виключається використання так званого механізму заміщення бурякового цукру сирцем, коли на експорт направляється цукор, вироблений з вітчизняних цукрових буряків, а внутрішні потреби задовольняються за рахунок сирцевого цукру.

Асоціація виробників цукру Митного союзу просить ЄЕК вжити заходів для того, щоб пришвидшити ратифікацію угод, які дозволять всім країнам МС застосовувати єдиний режим захисту цукрових ринків і не допускати на ньому демпінгу з боку України.

Нагадаємо, у лютому Росія вилучила з обігу і призупинила ввезення сирів сімох українських виробників.

Разом з тим Україна вчора призупинила ввезення молочної продукції, а також тварин, вразливих до африканської чуми, продукції та сировини з них із Білорусі.