55% усіх шукачів притулку походять з п'яти країн: Афганістану, Сомалі, Іраку, Судану та Сирії.
У документі також сказано, що 81% біженців живуть у країнах, що розвиваються, хоча понад десять років тому ці країни приймали лише 11%.
"Це дійсно тривожні цифри. Вони відображають страждання людей у величезних масштабах і відображають труднощі міжнародної спільноти з запобіганням конфліктів та сприянням їхньому вчасному розв'язанню", – заявив комісар Антоніо Гутеррес.
Він пояснив, що показник 7,6 мільйона означає, що протягом року біженець з'являвся кожні 4,1 секунди.
"Щоразу, як ви моргаєте, ще одна людина змушена тікати", – каже він.
Комісар пояснив, що дані засновані на інформації, наданій не лише ООН, а й урядами та неурядовими організаціями.
Найбільшим джерелом біженців для світу вже 32 роки залишається Афганістан. 95% шукачів притулку, що втекли звідти, проживають в Іраку чи Пакистані.
Другою за розміром групою біженців у 2012 році були сомалійці, за ними – іракці. Сирійські біженці посідають четверте місце.
Проте, ці дані не включають той мільйон людей, які втекли з Сирії за останні півроку.
У ООН наголошують, що якщо тенденція не зміниться, до кінця цього року з країни будуть змушені тікати ще два мільйони людей. Найближчими днями організація попросить європейські країни прийняти хоча б частину з них.
Документ також свідчить про збільшення втікачів з Малі та Демократичної Республіки Конго.
Малі, чий уряд підтримала Франція, воює проти повстанців-ісламістів та етнічних туарегів, які захопили контроль над північчю країни після військового перевороту.
З Конго люди тікають через бойові дії між урядовими силами та повстанським угрупованням "Рух 23 березня" (М23).