Михайло Гончар: “Західні партнери розцінюватимуть повернення “Укренерго” під управління Міненерго як деформацію реформування в енергетичному секторі”

Економіка
30 Липня 2021, 18:24

На засіданні 28 липня Кабінет Міністрів прийняв розпорядження щодо підпорядкування Міністерству енергетики АТ "Магістральні газопроводи України" та ПАТ "НЕК "Укренерго", а також передачу повноважень з управління єдиним майновим комплексом ДП "Оператор ринку".

 

"Оскільки Міністерство формує політику у сфері енергетики, передача цих повноважень сприятиме підвищенню ефективності роботи об’єднаної енергетичної системи, інтеграції українського в європейський енергетичний ринок", – кажуть у Міненерго.

 

Читайте також: Українська економіка досі не може повернутися на докризові рівні

 

Раніше директор Секретаріату Європейського енергоспівтовариства Янез Копач закликав уряд України додатково проаналізувати рішення про передачу НЕК "Укренерго" та "Магістральних газопроводів України" (МГУ), оскільки воно може створити проблеми для їх сертифікації.

 

Водночас в уряді заявляли, що майбутня передача НЕК "Укренерго" під управління Міненерго не є перешкодою для сертифікації оператора системи передачі та подальшої синхронізації з ENTSO-E. 

 

"Міністерство енергетики веде постійну комунікацію з Енергетичним співтовариством стосовно процесу підготовки до синхронізації з ENTSO-E, а також стандартів корпоративного управління компаніями енергетичної галузі", – сказав заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

 

Читайте також: Замість заохочувати власне виробництво, українська держава лише спостерігає за його занепадом

 

У коментарі Тижню президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар зазначив, що західні партнери розцінюватимуть перехід "Укренерго" під управління Міненерго як деформацію реформування в енергетичному секторі.

 

"Чи стане це непереборним бар’єром для співпраці? Не думаю. Але, безперечно, такий крок підриває довіру до влади, уряду, який змінює свої підходи, особливо не переймаючись логікою процесу реформування. Тому це просто має бути оцінено як черговий випадок, який не сприятиме зміцненню співпраці, адже довіра до України як до партнера продовжує падати", – переконаний Гончар.

 

Нагадаємо, Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством НЕК "Укренерго" у 2019 році. Це мало стати важливим кроком зі створення передумов для успішного проходження компанією сертифікації відповідно до стандартів загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E для приєднання до неї в майбутньому.