Додаткове фіскальне визискування та нові адміністративні перепони, які стимулюють людей заморожувати власні готівкові збереження, свідчать про те, що влада нічого не хоче міняти докорінно. Про це пише політолог Михайло Басараб у черговому числі «Українського тижня»
На його думку, кардинальні зміни імітуються так, щоб не порушити комфорту еліт.
«Замість того щоб запозичити в сусідів досвід успішних реформ, до України запрошують кількох посадовців-варягів, які не в змозі самотужки зламати систему», – написав він.
За словами політолога, наразі епізодичне покарання лише одного олігарха іменується деолігархізацією всієї держави.
«Вимучене антикорупційне бюро не виправдає сподівань у нинішніх умовах, бо зусібіч обставлене силовиками, прокурорами й суддями, від яких і не вимагали жити по-новому. Днями один «рішало» розповідав, що шукає в Києві півдесятка хороших земельних ділянок для прокурора, який розвиває власну мережу автомийок», – зазначив він.
Експерт пише, що совок лишився в нашій пам’яті як карикатура, бо все трималося на примусі.
«Тож несистемні, кволі й нікчемні спроби причепурити наскрізь зіпсовану систему бутафорними цяцьками свідчать про свідоме небажання нинішньої влади похитнути усталений порядок, цілком прийнятний для політичних і бізнесових верхів», – стверджує Басараб.
Він прогнозує, що зміни почнуться не з оспівуваної децентралізації, нового закону про вибори чи навіть прийняття нової Конституції.
«Початком справді нової дороги стане лише антикорупційна реформа, яка має розплутати головний вузол на довгій мотузці наших проблем: системну кризу влади, яка безперервно триває з 24 серпня 1991 року. Вхід до змін лише з цього боку. Не треба шукати альтернативні двері – їх не існує», – написав політолог.
Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".