“Ми єдині приймаємо такі рішення”. Попри небезпеку санкцій Туреччина хоче закупити системи протиракетної оборони у Росії

Світ
27 Вересня 2021, 19:02

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина хоче закупити у Росії другу партію систем протиракетної оборони С-400, що може призвести до нових санкцій від США, повідомляє інформаційна агенція Reuters.

У Вашингтоні заявили, що С-400 становлять загрозу для програми винищувачів F-35 та для ширших систем оборони НАТО. Туреччина відповіла, що не змогла придбати системи протиповітряної оборони у інших союзників по НАТО на задовільних умовах. Президент Ердоган в інтерв'ю на каналі CBS наголосив, що лише всередині країни можуть вирішувати, у кого купувати системи оборони та які.

"Ніхто не може перешкоджати цьому. Ми єдині приймаємо такі рішення", – зазначив Таїп Ердоган.

Читайте також: Трамп заявив, що не звинувачує Туреччину в купівлі С-400

Сполучені Штати ввели санкції проти Директорату оборонної промисловості Турецької Республіки, її президента Ісмаїла Деміра та ще трьох співробітників після придбання країною першої партії С-400. Незважаючи на попередження Вашингтона про ймовірні санкції в разі купівлі систем, між Росією та Туреччиною тривали переговори про поставку другої партії протиракетної оборони.

"Ми продовжуємо чітко давати зрозуміти Туреччині, що будь-які значні нові закупівлі російської зброї можуть загрожувати санкціями CAATSA 231, окрім санкцій, накладених у грудні 2020 року", – сказав речник Держдепу США Нед Прайс, посилаючись на Закон про протидію противникам Америки відповідно до розділу 231.

У липні 2019 відбулась перша поставка російської системи протиракетної оборони С-400, рішення про закупівлю російських систем Туреччина прийняла у 2017 році після невдалих спроб закупити американські винищувачі F-35. Тоді Конгрес США заборонив продаж Туреччині винищувача  F-35 через оборонну співпрацю Росії та Туреччини.