«Міністерство внутрішніх справ однозначно підтримує ідею введення єдиних прес-карт, оскільки це суттєво полегшить процес ідентифікації журналістів і миттєво зніме безліч проблемних моментів, які зараз існують», – зазначив він.
За його словами, без скасування журналістських посвідчень, які видаються редакціями ЗМІ, немає сенсу додатково вводити єдину прес-карту. Адже наразі однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються правоохоронці, є або видача редакційних посвідчень людям, які журналістами насправді не працюють, або ж видача посвідчень від неіснуючих чи незареєстрованих видань. На місці події, коли людина пред'являє таке посвідчення, у правоохоронців не завжди є можливість і час, аби його перевірити.
«Єдина прес-карта має вирішити насамперед цю проблему. Звісно, постає питання критеріїв, за якими ця карта має видаватися. Особисто мені подобається французька модель – там прес-карту отримують співробітники офіційно зареєстрованих ЗМІ і ті, кому журналістська діяльність приносить понад 50% основних доходів», – додав Бурлаков.
Він зауважив, що для того, аби система запрацювала, окрім введення самих прес-карт необхідно внести відповідні зміни до законодавства. Зокрема, прирівняти Інтернет-видання до засобів масової інформації, скасувати редакційні посвідчення, внести норми щодо єдиної прес-карти, умов її видачі.
Нагадаємо, над впровадженням єдиної національної прес-карти наразі працюють Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України.