МВС пропонує ввести кримінальну відповідальність за розсилку спаму

Акценти
6 Листопада 2012, 17:55

«Чому за спам практично немає досвіду притягнення до кримінальної відповідальності, – тому що стаття Кримінального кодексу передбачає нанесення збитку комп'ютерному устаткуванню. Але у даному випадку шкода заподіюється людині, яка вимушена читати і позбавлятися від спаму. Щоб зрушити з мертвої точки питання спамерів, необхідно вносити поправки до Кримінального кодексу», – повідомив він.

За словами Литвинова, такі зміну планується внести вже давно.

«Це вже давно планується зробити. Є відповідний законопроект 9575, який ми підтримували. Він зараз пербуває на стадії доопрацювання», – сказав Литвинов.

При цьому він відзначив, що допрацьований законопроект буде, очевидно, розглянутий Верховною Радою вже наступного, 7-го скликання.

Як повідомлялось, у жовтні Литвинов заявив, що МВС виступає за обмеження анонімності користувачів мережі інтернет і, зокрема, соціальних мереж.

Нагадаємо, у червні міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко виступив перед Кабінетом міністрів з ініціативою «відрегулювати» можливість доступу до інформації в інтернеті.

Нагадаємо, національна комісія прийняла за основу проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Як пояснюють у комісії, метою прийняття документа є забезпечення ефективності здійснення діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, які надають споживачам послуги доступу до інтернету.

За результатами соцопитувань наразі 43% українців користуються інтернетом. Крім того, 45% українців відчувають, що після президентських виборів в Україні відбувається згортання свободи слова.

Читайте також: Залиште Інтернет відкритим

Позначки:
90