«Мова про захоплення не може йти. Там довготривалі розборки між людьми, які там повинні робити ремонт», – зазначив він.
За словами Поліщука, «там не йдеться про те, що озброєні люди в чорному, застосовуючи зброю, увірвалися у приміщення».
«Це все у стінах київської влади вирішують. Якийсь припис спочатку був, що там погане перекриття – треба робити ремонт. Хотіли почати будівельні роботи, а над ними капела. Втім, вони не узгодили з усіма структурами КМДА», – розповів Поліщук. «Думаю, що у Київраді краще би пояснили ситуацію», – додав він.
Пліщук також зауважив, що, за даними Печерського райуправління МВС, капелі раніше запропонували виїхати з приміщення на місяць – на час ремонту. Однак вони бояться, що назад вже не повернуться.
У свою чергу начальник Головного управління культури Київміськдержадміністрації Світлана Зоріна на колегії КМДА у вівторок повідомила, що капелу Ревуцького в ніч на вівторок почали виселяти співробітники ТОВ «Тригліф».
«Уже втретє уночі капелу Ревуцького виселяють. Це приміщення знаходиться в комунальній власності. Але комунальна власність здала його приватній фірмі ТОВ «Тригліф», яке ремонтує це приміщення. На сьогодні виселяють 70 людей (працівників), які там знаходяться. Уже третій раз Головне управління культури з 8 ранку починає свою роботу з цього приміщення», – сказала вона.
Зоріна додала, що у ніч на вівторок з будівлі «винесли рояль, інструменти, до яких торкатися просто так не можливо».Вона попросила першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака та голову району втрутитися у ситуацію.
Зауважимо, як повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, погрози про виселення хорової капели ім. Л. М. Ревуцького лунали давно, але реальні дії почалися сьогодні вночі.
Він зазначив, що незаконно прорізана у підлозі діра розміром у 3 м до приміщення капели ім. Л. Ревуцького, здівйснена ТОВ «Трігліф», перетворила пам’ятку, занесену до «Зводу пам’яток історії та культури України», в аварійну будівлю.
«В капелі ім. Л. Ревуцького давно підозрювали, що руйнація приміщення пов’язана зі спробою однієї з бізнес-структур, яка є власником частини будинку, захопити додаткову частину простору для себе», – заявив О. Бригинець.
Підставою для проведення протиаварійних робіт із заміни перекриття між антресольним та другим поверхом, де знаходиться капела, є Акт КП «Київспецжитлоексплуатація» Будівельної лабораторії, в якому немає ні натяку на аварійність саме цього перекриття. А також, Технічний висновок про стан конструкцій наданий інститутом «НДІпроектреконструкція», що не містить жодних розрахунків, цифр, коефіцієнтів, необхідних для визначення аварійності приміщення.
У ньому містяться лише загальні фрази про погіршення стану міжповерхового дерев’яного перекриття між антрисоллю і другим поверхом на підставі візуального обстеження, зазначив Бригинець.
Нагадаємо, сьогодні вранці власник і директор видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іван Малкович заявив про рейдерську атаку на приміщення видавництва. Там же знаходиться і хорова капела.