"Ми вважаємо за необхідне підвищення тарифів на газ. У той же час для малозабезпечених верств населення в такому випадку потрібно передбачити механізми компенсації", – заявив Альєр.
Також, додав він, МВФ очікує поступового переходу до політики гнучкого валютного курсу з боку Нацбанку.
Крім цього, вкрай бажаним є зменшення енергетичної залежності України, збільшення податкового навантаження на українців з великим достатком і оптимізація бюджетних пільг і привілеїв.
"Дефіцит бюджету в 1,8% ВВП на цей рік – це раціональний показник, але при існуючому стані справ виконати його не можна", – заявив Альєр.
Перегляд видаткової частини бюджету, на його думку, життєво необхідний, особливо з урахуванням уповільнення зростання економіки і зниження зовнішнього попиту на український експорт.
Як повідомлялося раніше, МВФ сумнівається, що уряд України зможе утримати в 2012 році дефіцит бюджету на рівні 1,8% ВВП, і пропонує владі посилити оподаткування заможних громадян. Про це заявив глава місії МВФ Крістофер Джарвіс на прес-конференції за підсумками роботи місії в Києві.
Нагадаємо, місія МВФ в Україні працювала з 21 до 28 травня. У перший день візиту до України голови місії Кріса Джарвіса перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський запевнив його, що Україна зацікавлена у продовженні співпраці з фондом.
У листопаді 2011 року місія МВФ, що працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила зробити перерву в переговорах з українською владою.
Фонд наполягав на підвищенні Україною тарифів на газ для населення, вважаючи це однією із ключових умов продовження співробітництва. Однак президент Віктор Янукович виключив підвищення цін на газ для населення для отримання кредиту МВФ.