Міжнародний валютний фонд вважає необхідним проведення реструктуризації боргу Греції, але при цьому не надаватиме країні жодних поступок та діятиме відповідно звичайних правил кредитування. Про це директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, виступаючи у Інституті Брукінгса у Вашингтоні.
"Програма має працювати на двох опорах. Одна з них – важливі реформи і фіскальна консолідація, як ми радили у випадках Ірландії, Португалії та Кіпру. Друга опора – реструктуризація боргу, яка, на наше переконання, необхідна в даному випадку, аби забезпечити стабільність боргу", – пояснила позицію МВФ Лагард.
Вона наголосила, що МВФ безпосередньо залучений до процесу врегулювання економічної кризи в Греції і це відбувається виключно на прохання самої країни.
"Фонд повинен дотримуватися встановлених правил, не підганяти їх, зберігати до всіх однакове ставлення", – підкреслила Лагард.
Як повідомлялося, у неділю, 5 липня, на референдумі 61,31% греків висловилися проти умов кредиторів для виходу країни з боргової кризи. Світові ринки вранці 6 липня відповіли на такі підсумки грецького референдуму падінням акцій, євро, сировини, сировинних валют і покупкою безпечних інструментів, у тому числі долара США, японської ієни і золота.
6 липня грецький прем'єр-міністр Алексіс Ципрас провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої погодився представити кредиторам нову пропозицію щодо порятунку Греції.
Нагадаємо, раніше грецька делегація на чолі з новим міністром фінансів Евклідом Цакалотосом розлютила єврочиновників у Брюсселі. Зокрема, 7 липня попри обіцянки греки прибули на саміт Єврогрупи без нових пропозицій для кредиторів.
За даними грецьких банкірів, без фіндопомоги ЄС готівки в банкоматах Греції вистачить на два дні.
Читайте також: В ЄС винесли останнє попередження Греції