Міжнародний валютний фонд (МВФ) відреагував на рішення Конституційного суду України відносно електронного декларування. У Фонді вважають, що е-декларування не потрібно скасовувати.
"Запуск комплексної електронної системи доступу до інформації про активи та доходи високопосадовців у 2016 році був і залишається критично важливим кроком уперед в боротьбі з корупцією, і його не потрібно скасовувати", – йдеться у заяві МВФ.
Також у Фонді наголосили на необхідності посилення антикорупційних інституцій в Україні та нагадали, що це є "важливим зобов'язанням за програмою, підтриманою МВФ".
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу Конституційного Суду України, котрий ухвалив рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані в деклараціях. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.
Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб – як чинних, так і колишніх посадовців, – які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.