"Мене багато хто питає: який статус переговорів з МВФ? Ми готові бути в резерві і надати допомогу Україні, але Україна повинна виконати те, на що погодилася", – сказав він.
Альєр зазначив, що макроекономічна історія України за останні два роки позитивна: інфляція досягла історичного мінімуму в 2%, покращилося виконання бюджету, скоротився його дефіцит, якщо не брати до уваги газові субсидії.
У той же час він звернув увагу на уповільнення швидкості реформ. Він уточнив, що в деяких сферах співпраці Києва з МВФ все ще залишаються проблемні питання.
Серед них Альєр виділив субсидування газових тарифів для населення, що є важким тягарем для бюджету і промисловості.
За його словами, Україна домоглася прогресу у монетарній та валютній політиці, але він менш відчутний, ніж передбачалося.
Говорячи про ситуацію в банківському секторі, глава представництва зазначив, що вона "приголомшливо" відновилася, але залишилися проблеми: погані борги, недостатній захист кредиторів.
Альєр також вказав, що викликає стурбованість середовище ведення бізнесу в Україні.
Нагадаємо, після президентських виборів і зміни уряду в Україні було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, за якою країна отримала $11 млрд. В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $ 15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.
Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці.
Однак місія фонду, що працювала в березні в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення. Якщо закон про пенсійну реформу був прийнятий, то в питанні газових тарифів український уряд зайняв жорстку позицію про неможливість їх підвищення.
Прем'єр-міністр Микола Азаров в січні заявив, що Україні в 2012 році зможе обійтися без нових кредитів МВФ, як вона це зробила в 2011 році. Разом з тим, за його словами, уряд все ж сподівається відновити кредитування, щоб рефінансувати отримані в 2008-2009 рр.. кредити фонду по попередній програмі stand-by.
За даними МВФ, виплати України фонду в 2012 році повинні скласти SDR2, 433 млрд ($3,75 млрд за поточним курсом). Основні платежі припадуть на період з 30 жовтня по 12 листопада – SDR926, 3 млн і першу декаду серпня – SDR655, 7 млн. Великі виплати заплановані також на перші тижні лютого і травня – SDR428, 4 млн і SDR423, 2 млн відповідно.