МВФ відмовився пом’якшувати програму погашення боргу для Греції

17 Квітня 2015, 11:19

Міжнародний валютний фонд відмовився відтермінувати погашення Грецією держборгу. Про це 17 квітня повідомило видання EUobserver.

Згідно з повідомленням, у четвер, 16 квітня, виступаючи на весняній сесії МВФ, глава фонду Крістін Лагард виключила можливість того, що Афінам дозволять відтермінувати погашення заборгованості.

«Це явно не той шлях, який можна рекомендувати в нинішній ситуації», – зазначила вона, додавши, що кільком країнам, що розвиваються, вже дозволили відтермінування, і «результати були не надто продуктивними».

За деякими даними, до цього Греція звернулася до МВФ з проханням надати додатковий час для виплат. Разом з тим міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс заперечував цю інформацію.

«Наша порада грецькому уряду – покращити короткострокові і середньостроковиі економічні перспективи»,  – додала Лагард.

Як відомо, на 24 квітня в Брюсселі запланована зустріч кредиторів Єврогрупи та грецького уряду. За деякими даними, зустріч можуть перенести на 11 травня. Зокрема, 16 квітня прес-секретар Європейської комісії повідомив, що в ЄС «не задоволені» переговорами між Грецією і Єврогрупою, що складається з експертів Євросоюзу та МВФ.

Як повідомлялося, з серпня 2014 року Греція не отримувала жодних реальних фінансових вливань. На початку квітня вона запропонувала новий пакет реформ в надії розблокувати кошти.Крім того, стало відомо, що без чергової порції фінансової допомоги вже до 20 квітня Греції загрожує повне вичерпання бюджету. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що міністри фінансів країн єврозони 24 квітня на зустрічі в Ризі не приймуть позитивного рішення про надання кредитного траншу Греції.