Міжнародний валютний фонд рекомендував Білорусі скасувати так званий "податок на дармоїдів" і повідомив про припинення переговорів про нову кредитну програму для Білорусі. Про це йдеться у заяві місії МВФ, оприлюдненій в четвер, 9 листопада.
Глава місії МВФ Пітер Долман причиною припинення переговорного процесу назвав розбіжності в питанні про темпи реалізації реформ, зокрема в галузі сектора держпідприємств.
Крім того, за підсумками роботи місії в республіці, МВФ запропонував білоруській владі скасувати цільовий показник щомісячної зарплати, який повинен бути досягнутий до кінця 2017 року. Замість цього рекомендовано "дозволити підприємствам коригувати заробітну плату залежно від продуктивності праці".
Долман також згадав питання збільшення обсягу ресурсів, що виділяються на систему соціального захисту.
"Важливо, щоб офіційні органи Білорусі подали сигнал, що вони хочуть від взаємин з МВФ", – цитує його слова агентство БелТА.
Як повідомлялося, декрет №3 президента Білорусі "Про попередження соціального утриманства", який отримав назву "декрет "про дармоїдство", почав діяти восени 2016-го, коли податкові інспекції почали розсилати громадянам, які працювали менш ніж 183 дні у році, повідомлення з вимогою сплатити встановлений збір.
Наприкінці лютого 2017 року, коли закінчився термін сплати, у всіх великих містах країни пройшли масові акції протесту проти декрету, і його дію було призупинено. Через кілька місяців деяким "дармоїдам" почали повертати гроші.