МВФ призупинив кредитування Греції

30 Грудня 2014, 10:49

МВФ та інші  міжнародні кредитори призупиняють надання фінансової допомоги Греції. Про це заявив речник МВФ Джеррі Райс.

За його словами, наступний кредитний транш Греції можуть виплатити лише після проведення парламентських виборів у січні 2015 року.

Крім того, переговори «трійки» міжнародних кредиторів (МВФ, Європейського Центробанку та Єврокомісії) з Афінами поновляться лише тоді, коли буде новий уряд.

Райс також наголосив, що наразі у Греції немає нагальної потреби у фінансовій підтримці.

Програма фінансової допомоги Греції була подовжена 8 грудня на 2 місяці – до лютого 2015 року. За цей час фахівці мали перевірити грецьку фінансову ситуацію, щоб згодом вирішити, чи виплачувати Афінам чергову позику обсягом 7 млрд євро. В іншому разі, як заявляли в грецькому уряді, країні цієї весни загрожує неплатоспроможність.

Тим часом Греція готується до проведення дострокових парламентських виборів, оскільки депутати напередодні не змогли з третьої спроби обрати президента країни. Відповідно до грецького законодавства, після цього парламент розпускають і призначають нові вибори.

Як відомо, Євросоюз, МВФ і Європейський Центробанк з 2010 року рятували Грецію від банкрутства за допомогою програм допомоги обсягом 240 млрд євро. У відповідь уряд в Афінах зобов'язався заощаджувати і здійснювати непопулярні реформи.

Позначки: