У разі погодження уряду на умови МВФ ціна на блакитне паливо для підприємств теплокомуненерго збільшитсья на 58% із повним перенесенням цього зростання на опалювальні тарифи для кінцевого споживача, тобто звичайних українців.
"Разом із тим, навіть після такого підвищення домогосподарства й підприємства ТКЕ платитимуть менше 25% від вартості імпортованого газу", – зазначають у МВФ.
У зв'язку з цим, у МВФ наполягають на необхідності подальшого поступового підвищення ціни газу на 20% до виходу, як мінімум, на рівень собівартості.
В той же час, у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України заявили, що уряд відкидає такий варіант.
Мінекономрозвитку робить акцент на тому, що паралельно з підвищенням тарифів на газ потрібно вживати заходи з покращення ситуації в газовому секторі.
Що ж до підвищення ціни газу для теплокомуненерго, то в коментарях Мінекономрозвитку наголошується, що поки не ясно, якою вона буде в результаті перегово рів із Росією.
Як повідомлялося раніше, Росія пропонує Україні зниження ціни на блакитне паливо на 10%. Україна ж домагається перегляду газових контрактів з Росією від 2009 року із середини 2011-го, але наразі безуспішно.