В останній заяві МВФ щодо України йшлося, що вже у березні набуде чинності закон про реформування пенсійної системи, але українській владі не вдалося виконати цю домовленість із МВФ.
За словами експерта Інституту міжнародної економіки імені Петерсона у Вашингтоні Андерса Ослунда, чергового траншу кредиту, принаймні до літа, не буде.
«Точно написано, що потрібно робити, щоб Україна отримала кошти. Україна практично нічого з цього не зробила. Головна умова: ухвалити законодавство щодо пенсійної реформи. Це, зрозуміло, не відбудеться впродовж нинішнього місця. І цього достатньо, щоб нічого не відбувалося. Не буде грошей до кінця червня», – каже Ослунд.
Водночас, президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер заявив, що МФВ потрібні конкретні результати, а не наміри.
«Може там вони недооцінюють те, що компетентність реформаторів недостатня? Сказати, що вони (українська влада – Ред.) нічого не роблять, я не можу. Такий рівень інтенсивності, наголошую, не результатів, а саме інтенсивності робіт, і інтенсивності пропаганди щодо реформ, був лише у Кучми у 1994-98 роках», – пояснив Пасхавер.
Як повідомлялось, раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна може відмовитися від наступного траншу МВФ. Натомість, віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко відзначив, що цього не слід робити, оскільки це буде негативним сигналом для потенційних інвесторів.