МВФ через тиждень вирішить, чи давати Україні другий транш

15 Грудня 2010, 11:10

Згідно з інформацією, оприлюдненою фондом 15 грудня, у цей день директори також планують обговорити питання консультацій з Індією за 4-ою статтею та шостого перегляду програми stand by для Сербії.


Нагадаємо, МВФ наприкінці липня вирішив відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by обсягом 10 млрд SDR (спеціальних прав позики – близько 15,8 мільярда доларів).


Київ отримав перший транш у розмірі 1,25 млрд SDR (1,89 мільярда доларів) і розраховує до кінця року за підсумками першого перегляду програми отримати другий – у розмірі 1 млрд SDR (близько 1,6 мільярда доларів).


У листопаді в Києві працювала місія фонду. За підсумками її роботи МВФ оголосив про узгодження на рівні експертів питання про перший перегляд програми співробітництва з Україною. 8 грудня уряд України схвалив проект меморандуму з МВФ, який поки не розголошується.


За неофіційними даними, у документі, серед іншого, підтверджується намір української влади піти на поступове підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років, а також із 15 квітня 2011 підвищити ціни на газ для домогосподарств і комунальних компаній на 50%.