Музичук звела до нічиєї восьму партію у матчі за звання чемпіона світу з шахів та суттєво зменшила шанси на захист титулу

12 Березня 2016, 19:46

У львівському Палаці Потоцьких завершилася восьма партія матчу за звання чемпіона світу з шахів серед жінок, в якому українка Марія Музичук зіграла внічию з Хоу Іфань з Китаю. Про це повідомили у прес-службі міськради Львова.

Рахунок матчу став 5:3 на користь Іфань.

Музичук, яка в цій партії грала білими фігурами, не змогла скористатися перевагою в один хід. Партія завершилася миром після того як обидві суперниці зробили по 44 ходи. Наразі українка не змогла виграти жодної партії у матчі.

Таким чином, Іфань залишилося набрати 0,5 очка для того, щоб достроково стати чемпіонкою світу. Для цього їй достатньо нічиєї у наступній партії.

Згідно з регламентом, матч триватиме 10 партій. У разі нічиєї за підсумками основних партій – 5:5, відбудеться тай-брейк. Тобто українці треба виграти щонайменше дві наступні партії підряд, а потім не програвати та здобути третю перемогу.

«Мені здається, ми нормально грали цю партію. Я не знаю, як можна грати без бажання до перемоги та азарту. У наступній партії я буду сильніше грати, а не думати, хто виграє»,- розповіла Музичук після гри.

Іфань зазначила, що у певний момент українка втратила вигідну позицію для перемоги у партії.

«У певний момент позиція була пасивною для чорних», – розповіла китаянка.