Муженко розповів Хугу про появу нових зразків озброєння з РФ на лінії розмежування

17 Серпня 2016, 10:54

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко та заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг під час зустрічі в Києві обговорили ситуацію в зоні проведення антитерористичної операції і підбиття підсумків роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про це повідомляє середу управління зв'язків з громадськістю Збройних сил України.

Зазначається, що в ході зустрічі Муженко відзначив чималий внесок міжнародних спостерігачів у справу припинення вогню. Крім того, він запевнив, що Генштаб ЗСУ завжди відкритий до співпраці і готовий підключитися до вирішення будь-якого питання, пов'язаного з підтвердженням фактів відведення озброєння.

"Ми зацікавлені в деескалації конфлікту і готові надати дані по кожній одиниці озброєння чи військової техніки, за якими в СММ є питання: куди вона відведена, на якому полігоні застосовується, за скільки десятків кілометрів від лінії зіткнення знаходиться", – підкреслив Муженко.

Він також додав, що крім верифікації відведення російських озброєнь від лінії зіткнення в Генеральному штабі ЗСУ стурбовані появою замість цього нових зразків зброї і військової техніки з Російської Федерації.

"У договорі про звичайні збройні сили в Європі є всі серійні номери українських ОВТ (озброєння і військової техніки – ред.). Можна просто звірити ці серійні номери і з'ясувати, звідки по ту сторону лінії зіткнення важке озброєння і техніка, – запропонував Муженко.

У свою чергу, Хуг заявив, що підтримує бажання української сторони уникати загострення ситуації і втрат.

"Останнім часом ми наростили зусилля – збільшили кількість патрулів і інтенсивність їхньої роботи, це також повинно сприяти деескалації", – підкреслив заступник голови СММ ОБСЄ.

Нагадаємо, протягом минулої доби російські окупаційні війська 52 рази відкривали вогонь по українських підрозділах.