Муженко назвав підрозділи російських військ на Донбасі

18 Квітня 2015, 10:50

Начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковник Віктор Муженко спростував зроблену в четвер заяву президента РФ Владіміра Путіна про відсутність регулярних російських військ в Донецькій і Луганській областях, і перерахував назви частин на сході України. Інтерв'ю Муженка опублікували на сайті Міноборони.

«У нас є перелік всіх російських військових частин, які зараз розташовані в Україні, місця їхньої дислокації, кількість особового складу та наявного у них озброєння», – сказав Муженко.

За словами начальника Генштабу, в січні нинішнього року ще не було документальних доказів прямих зіткнень з військовими частинами РФ.

«Зараз ми вже маємо підтверджені факти участі регулярних військ Російської Федерації, зокрема в боях у районі населених пунктів Чорнухине, Логвинове та Дебальцеве впродовж лютого цього року», – зазначив він.

Також він заявив, що і наразі регулярні частини російської армії продовжують перебувати в Україні.

«Наприклад: 15-а окрема мотострілецька бригада 2-ї армії Центрального військового округу, 8-а окрема мотострілецька бригада, 331-й повітряно-десантний полк з Костроми 98-ї повітряно-десантної дивізії та інші", – зазначив генерал-полковник.

Він заявив, що деякі військові частини, які брали участь в окупації України, а саме 98-у і 106-у повітряно-десантні дивізії – планується залучити до участі у військовому параді 9 травня в Москві.

Як повідомлялося, протягом 17 квітня і до ранку сьогодні бойовики 48 разів застосували зброю проти сил АТО.

Нагадаємо, із 00.00 15 лютого, згідно з мінськими домовленостями від 12 лютого, на Донбасі оголошено перемир'я і режим припинення вогню.

Україна здійснила чотири етапи відведення важкого озброєння, проте повністю не відводитиме техніки від лінії зіткнення. Це пов’язано з тим, що терористи не дотримуються перемир’я і продовжують обстріли сил АТО.

Також нагадаємо, що за час дії мінських домовленостей станом на початок квітня на Донбасі загинули 75 військових. Близько 400 бійців отримали поранення.