Музей Голодомору виступає проти тиражування даних про 10,5 мільйонів загиблих у 1932-33 роках

21 Листопада 2022, 18:38

26 листопада Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору. Нещодавно на вулицях Києва були помічені рекламні матеріали, у яких зазначалося, що у 1932-33 роках «комуністичний режим убив 10,5 млн українців».

Фото: Facebook/Олег Слабоспицький

2021 року ця необґрунтована цифра, яку просували недобросовісні дослідники, спричинила гучний скандал. Докладніше про ці події читайте в статті Лариси Якубової «Наше чистилище».

18 листопада 2022 року, у зв’язку з появою згаданих рекламних матеріалів, Національний музей Голодомору-геноциду оприлюднив заяву, у якій засудив тиражування цифри у 10,5 млн загиблих від голоду. «Така чисельність жертв унаслідок Голодомору 1932-1933 років не була належним чином обґрунтована та науково доведена», – йдеться у заяві.

«Музей категорично виступає проти фальсифікацій у таких дослідженнях та проти популізму навколо теми Голодомору. Адже це шкодить Україні, її намаганню домогтися визнання в світі Голодомору геноцидом українців. Науково необґрунтовані перебільшення наслідків Голодомору сіють сумніви в здатності України правдиво розповідати світовій спільноті про своє трагічне минуле», – наголошується у заяві інституції.

«Музей протестує проти тиражування даних про 10,5 мільйонів жертв, оскільки ці результати не були доведеними. Більше того, зазначена кількість жертв була виведена шляхом численних фальсифікацій та маніпуляцій, на чому неодноразово наголошувала наукова спільнота», – твердять дослідники.

Автор:
Тиждень
Позначки: