Музею народної архітектури та побуту в Пирогові повернули понад 102 га землі

21 Серпня 2017, 16:55

Генеральна прокуратура України повернула територіальній громаді Києва понад 102 га земель зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

«Завдяки вжитим Генеральною прокуратурою України заходам реально виконано постановлене за її позовом рішення господарського суду м. Києва від 25.01.2017, за територіальною громадою міста Києва в особі Київської міської ради зареєстровано право власності на земельні ділянки зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України загальною площею понад 102 га, вартістю 266 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що зазначені земельні ділянки розташовані в межах історичного ареалу міста, однак у порушення земельного законодавства були безоплатно надані Київською міською радою житловому кооперативу «Освітянин» з метою житлової забудови.

«Вказані обставини стали підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України позову з метою поновлення прав територіальної громади міста, який було задоволено. У ході здійснення примусового виконання судового рішення внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки в особі Київської міської ради», – зазначили в ГПУ.

Нагадаємо, у липні 2017 року розпочалася процедура повернення Жукового острова державі після рішення Вищого господарського суду України. Усправі про незаконне відчуження земель заказника позбавили недоторканності депутата Верховної Ради Олеся Довгого.