Мусульмани Криму стали на захист УПЦ Київського Патріархату на півострові

4 Червня 2014, 09:49

"Духовне управління мусульман Криму висловлює глибоку стурбованість з приводу протиправних дій окремих осіб щодо духовенства в Криму, до якої б конфесії вони не належали. Муфтіят Криму звертається до кримських властей з проханням знайти і притягнути до відповідальності винних у тому, що відбулося", – повідомляє прес-служба ДУМК.

Зокрема у прес-службі нагадали, що вранці 1 червня у селі Перевальне Сімферопольського району група озброєних осіб, виламавши двері, увірвалася в храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату. Невідомі люди зайняли приміщенняі не допустили до служби настоятеля храму протоієрея Івана Катькало. На священика напали, а його авто розбили. Під час інциденту постраждали також прихожанка церкви і дочка священика, яка страждає на церебральний параліч.

"Це неприпустимо, коли в багатонаціональному Криму, який став рідним домом для багатьох народів, священнослужителі та парафіяни зазнають утисків. Заради мирного майбутнього всіх жителів Криму, винні у скоєному зобов'язані понести покарання, щоб запобігти повторенню подібних випадків", – цитує прес-служба Муфтія мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєва.

Духовний лідер мусульман Криму також нагадав, що до цього часу нічого не відомо у справі мусульманина – кримського татарина Решата Аметова, тіло якого з ознаками насильства і тортур знайшли 15 березня 2014 поблизу с. Суничне Білогірського району.

Нагадаємо, що в с. Перевальне у неділю 1 червня люди в формі російських козаків з нагайками і битами розгромили Храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ (КП), а також не пустили прихожан до церкви, перегородивши  дорогу, і пошкодили їм автомобілі.

Церква розташована на території української бригади берегової охорони, яка після анексії Криму була захоплена російськими військовими підрозділами.