Муки Яценюка

ut.net.ua
4 Квітня 2008, 00:00

 

 
Перебуваючи у Києві, Джордж Буш (молодший), зустрівся з Арсенієм Яценюком. Діючий президент США привітав голову ВР, як одного з наймолодших людей на такій посаді, та порівняв його з 30-річним Робертом Хантером, який був спікером палати представників Конгресу США з 1839 по 1841 роки. До речі, вітання Буша не таке однозначне, як здається з першого погляду. У випадку з Юлією Тимошенко він надіслав набагато переконливіший сигнал – коли несподівано запропонував провести з нею незаплановану зустріч тет-а-тет.
 
Між тим, цей тиждень став черговим періодом мук спікера Яценюка. У парламенті знову перерва. Верховна Рада, що мала працювати на пленарних засіданнях до п’ятниці, достроково закінчила свою роботу вже до обіду вівторка. Схоже, депутати цього скликання поб’ють всі антирекорди продуктивності своєї законодавчої роботи.
 
На цей раз конфлікт стався через те, що БЮТу та НУ-НС не вдалося позбавити депутатів від опозиції урядових посад. «Ви декларуєте, що у вас є 226-227 голосів. Де вони? Ми їх не бачимо, хоча дуже-дуже пильно стежимо», – зловтішався після чергового невдалого голосування коаліції Нестор Шуфрич. Представникам опозиції, в свою чергу, не вдалося позбавити депутатських повноважень новопризначених урядовців. Після чого, Яценюк закрив роботу ВР зі словами «шановні колеги, я пропоную припинити цирк і глумління над Конституцією… ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошується закритим до наступного тижня». Настільки довга перерва у засіданнях через те, що їх просто нікому було б проводити. Яценюк полетів з дводенним візитом у Росію (як говорять пліткарі у парламенті, на оглядини в якості одного з імовірних кандидатів у президенти), а його заступників досі не обрано – продовжуються інтриги, які саме фракції отримають посади віце-спікерів. Партія Регіонів вперто пропихає на цю посаду представника КПУ, НУ-НС – проти, а БЮТ робить вигляд, що не втручається, хоча все частіше комуністи голосують разом із Блоком Тимошенко.
 
Враховуючи існуючу конфігурацію у ВР апеляції спікера до правової культури наших депутатів виглядають, щонайменше, трохи наївними. Що до цього виникає питання чи вдасться «ботаніку в окулярах» протриматися на своїй посаді хоча б два роки, як це вдалося іншому дуже молодому спікерові, згаданому вище Робертові Хантеру? Для останнього, головна посада у одній з палат парламенту стала вершиною його політичної кар’єри. Так, його портрет потрапив на банкноту в десять доларів. Також він став Держсекретарем. Але це були посада та банкнота в уряді Конфедерації Південних Штатів, які програли громадянську війну у США. Останні два роки свого життя Хантер працював головним митником в одному з вірджинських річкових портів.