Можливий бойкот Євро-2012 викликав у мера Донецька спогади про “фашистський Берлін”

8 Травня 2012, 13:33

«Це мишача метушня політиків перед своїми виборцями, щоб звернути на себе увагу», – зазначив мер. Він додав, що найбільше говорять про бойкот саме політики тих країн, де свого часу на спортивних заходах відбувалися трагічні інциденти.

Зокрема, мер навів приклад Олімпіади 1936 року в фашистському Берліні і «післявоєнну Олімпіаду, на якій були розстріляні 10 спортсменів» (ймовірно, мер мав на увазі Олімпіаду 1972 року в Мюнхені, де жертвами терактів стали 11 членів ізраїльської олімпійської збірної і 1 німецький поліцейський – ред.).

«Якраз ці країни заявляють, що вони щось будуть бойкотувати. Але спочатку їм потрібно розібратися у своїй історії. А спорт повинен бути далеко-далеко від політики », – заявив Лук'янченко.

Як повідомлялось, політики і чиновники Німеччини, Австрії, Іспанії та низки інших країн висловили намір бойкотувати Євро-2012 через справу екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко. Натомість, учасники саміту держав Вишеградської групи, яка об'єднує Польщу, Чехію, Словаччину та Угорщину,виступили проти бойкоту матчів фіналу чемпіонату Європи з футболу в Україні.