МОЗ запропонувало Кабміну посилити карантин

5 Листопада 2020, 10:27

Міністерство охорони здоров'я пропонує уряду посилити карантинні обмеження в Україні. Про це 5 листопада заявив на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

 

Ляшко зазначив, що МОЗ хоче, щоб в торгових центрах працювали лише магазини, щоб люди могли купити собі речі і це не впливало на економіку країни.

 

Також Кабмін будуть просити заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність спортивних залів, басейнів.

 

"Заборонити діяльність суб'єктів господарювання, які не дотримуються протиепідеміологічних норм, що прописані в постанові. Це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує норми, а ті, хто дотримуються, щоб могли працювати", – сказав головний санітарний лікар.

 

МОЗ рекомендує закладам ввести час для обслуговування літніх людей – від 10 до 12 годин. Ляшко уточнив, що це рекомендація і вона не забороняє літнім людям відвідувати заклади і в інший час. За його словами, саме у людей віком 60+ найбільш тяжко протікає коронавірусна хвороба. Також вводять додаткові обмеження для "червоної" зони.

 

Нагадаємо, що за минулу добу в Україні зафіксували 9850 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 369, медпрацівників – 514).