Міністерство охорони здоров'я України закликало голів обласних державних адміністрацій забезпечити прийом спецзакладами переливання крові донорів із мінімальним контактом між собою нестачу донорської крові. Про це 17 квітня під час прес-брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
"В Україні склалася негативна ситуація із запасами донорської крові – вони знизилися вдвоє-вчетверо, якщо дивитися по всій країні. Через дефіцит у зоні ризику всі наші громадяни, що потребують ургентного хірургічного втручання. Ми вважаємо таку ситуацію недопустимою, тому звернулися до голів облдержадміністрацій з проханням забезпечити прийом спецзакладами переливання крові донорів із мінімальним контактом між собою. Також організувати транспортування донорів і максимальну інформаційну підтримку щодо популяризації донорства крові в Україні", – зазначив Степанов.
Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 п'ятниці, 17 квітня, зафіксовано 4662 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 125 летальних, 246 пацієнтів одужали.
COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.
З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.
8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.
Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину.