13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації. Про це у себе на сторінці у Facebook написала Уляна Супрун.
"Протягом десятиріч лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але займали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів та гектари лісу. Проте на відміну від лісу, котрий можна виростити знову, не можна повернути час лікарів та пацієнтів", – написала міністр охорони здоров'я.
Як зазначається, МОЗ переходить на нову форму збору статистики, коли має заповнюватись тільки потрібна інформація в зручному форматі та місці.
За новими правилами скасовуються останні талони в медичних закладах (талон амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря, талон для реєстрації заключних діагнозів). Також скасовується контрольна карта диспансерного нагляду та Книга запису викликів лікарів додому.
Для студентів відтепер непотрібна буде "Медична карта студента". Тепер вони зможуть користуватися звичайною амбулаторною карткою.
Скасовують у МОЗ і медичну карту дитини для вступу в школу та дитячий садок. Тепер діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку.
Крім цього, припинив існувати “Журнал реєстрації амбулаторних хворих”. Оскільки, на думку Уляни Супрун, "у людини може бути безліч причин для звернення до лікаря, окрім безпосередньо хвороби".
Міністр також зазначила, що з розгортанням електронної системи охорони здоров’я всі записи в журналі формуватимуться автоматично з записів амбулаторної карти.
"Сьогодні ми зробили перший крок, яким ми відкриваємо велику програму по переходу на електронний формат обліку. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям", – написала Уляна Супрун.
Нагадаємо, в Україні у вівторок, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".