Мовний законопроект Колесніченка-Ківалова обійдеться бюджету у 17 млрд гривень

21 Червня 2012, 14:49

«Автори проекту не надали розрахунків вартості його реалізації, але, за нашими оцінками, це від 12 до 17 мільярдів гривень на рік», – заявила представниця мінфіну у виступі на комітетських слуханнях з приводу законопроекту, що відбулися в Верховній Раді.

«Наше міністерство не підтримує прийняття цього законопроекту», – додала вона.

Проти законопроекту висловилися також практично всі учасники слухань – представники профільних комітетів Верховної Ради, міністерств, науково-дослідних інститутів, відомі вчені та громадські діячі. На думку учасників слухань, законопроект суперечить Конституції і загрожує національній безпеці та цілісності держави.

Читайте також: Законопроект Колесніченка-Ківалова робить українську мову бездержавною

На підтримку проекту виступив лише його співавтор Вадим Колесніченко, який, звинувативши присутніх у «некомпетентності» й «упередженості», залишив слухання.

Видання відзначає, що якщо видатки на русифікацію становитимуть 17 мільярдів гривень на рік, вони в 8 разів перевищать державні видатки на культуру (у держбюджеті на 2012 рік – 2 млрд. 134 млн. гривень), майже в 3 рази – видатки на охорону здоров’я (6 млрд. 373 млн. грн.) і на 20% – видатки на оборону (14 млрд. 171 млн.).

Нагадаємо, 5 червня Рада в першому читанні прийняла законопроект №9073 про засади державної мовної політики, за який проголосували 234 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Проектом встановлюється офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Читайте також: Що буде з Україною років через 10, якщо запрацює мовний закон «регіоналів»