Мовний омбудсмен вимагає зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури

23 Вересня 2020, 09:27

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з метою зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для всіх. Про це Кремінь повідомляє на своїй офіційні сторінці у Facebook. 

 

"Ми підготували відкрите звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, адже, як і ви, вважаємо, що вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників – це одна з найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики, тому такі експерименти нам не потрібні", – пише омбудсмен.

 

Він пропонує розробити тестові завдання кількох рівнів складності з української літератури для вступників в залежності від того, на які спеціальності вони вступатимуть: "гуманітарні" чи "технічні".

 

Звернення до прем’єр-міністра України вже підтримали ВНЗ, академіки, професори, науковці, шевченківські лауреати, поети, письменники та українські музиканти.

 

Як повідомлялося, Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році буде проводитись з української мови та української мови та літератури. Раніше абітурієнти складали українську мову та літературу як один обов'язковий іспит.