Мотоцикл для подорожі найчастіше є оптимальним транспортним засобом для людей, які люблять швидкість, відчуття “свободи” та незабутні враження. Потреба у туристичній мототехніці, насправді, поєднує велику кількість людей.
Як купити туристичний мотоцикл правильно: обираємо найкращі варіанти
Коли ми говоримо про мототехніку для подорожей, першочергово уявляємо собі моделі спортивного класу. Проте, придбати байк для мандрівок не так і просто – він повинен мати цілу низку особливостей, щоб забезпечити комфортне пересування. Назвемо головні вимоги до туристичних мото:
-
Високий потенціал можливої швидкості;
-
Наявність збільшеного резервуару;
-
Передбачений виробником захист для водія та пасажира;
-
Доступність запчастин для заміни у разі поломки – навіть найкращі байки від популярних брендів рано чи пізно доводиться ремонтувати;
-
Надійність – якщо немає власного досвіду експлуатації мотоцикла спорт-класу, краще робити ставку на популярні моделі;
-
Оптимальне співвідношення розміру та ваги – мотоцикл для подорожі в усіх випадках слід обирати з урахуванням анатомічних особливостей майбутнього користувача;
-
Розташування керма – пілот у жодному разі не повинен тягнутися до нього, або навпаки впиратися в систему керування грудьми. При цьому на розташування ніг при посадці також потрібно звертати увагу – незручне положення на великій дистанції у кращому разі обернеться м’язовим перевантаженням;
-
Потужність – вона повинна бути рівно такою, щоб вистачало на водія (чи водія та ще одного пасажира), проте зайва кубатура стає обтяжливою для користувача та навіть наражає його на небезпеку. Відомо: якщо емоційно та непродумано розігнати байк до максимальної швидкості, що йому під силу, можна потрапити в халепу.
Новий мотоцикл для мандрівок краще купувати одразу з додатковим обладнанням та аксесуарами – зазвичай у дилерських магазинах діють акції та знижки при купівлі усього необхідного одразу. Якщо ви обираєте б/у мотоцикл, обов’язково поцікавтесь можливістю встановити багажник чи інші приспособи для комфортної подорожі. На сайті https://auto.ria.com/uk/moto/
Ще один критерій, який не можна оминати увагою – ціна туристичного мотоцикла. Варто розуміти, що не завжди дорого – це якісно, і навпаки. Відомі випадки, коли бюджетні моделі відпрацьовували до першого ремонту на всі 100%, а дорогі, яким би функціонувати без збоїв десятиліттями, виходили з ладу дуже швидко.
Як підготувати улюблений байк до подорожі: корисні поради від досвідчених туристів
Купити мототехніку для подорожей – це лише перший крок до отримання очікуваного драйву. Адже мотоцикл, навіть якщо найкращий і найдорожчий, потребує підготовки для виїзду на велику відстань. Дамо декілька порад, які обов’язково стануть у нагоді.
-
Першочергово приділіть достатньо уваги технічному огляду транспортного засобу. При цьому мото не достатньо просто оглянути візуально. І навіть техобслуговування в СТО – не привід поставитися недбало до перевірки стану всіх вузлів. Радимо проїхатися на мотоциклі в межах населеного пункту, щоб перевірити його в ділі.
-
Перевіряйте стан гуми. Якщо подорож може розтягнутися на кілька днів, покришки мають бути якщо не новими, то хоча б наближеними до такого стану.
-
Переконайтесь, що байк має все потрібне обладнання для перевезення речей, інструментів, продуктів харчування тощо. Особливо, якщо ви свого часу вирішили купити б/у мотоцикл.
-
Не ігноруйте стан вітрових щитків та додаткових фіксаторів для пасажирів, навіть якщо подорожуєте наодинці. Кофра може гарно тримати сумку з речами і зробити мотоцикл в рази мобільнішим.
Коротко про принципи планування маршрутів
Очевидно, що мандрівка з метою відпочинку – це не той випадок, коли доцільно складати точний трек-лист. Ви у будь-який момент можете зацікавитися чимось за межами прокладеного заздалегідь маршруту. Але приблизне планування подорожі на туристичному мотоциклі важливе хоча б для того, щоб «прикинути» відстань. Адже якщо ваша подорож розтягнеться на 5-6 тисяч кілометрів, потрібно провести більш ретельну підготовку, прискіпливо вивчити роботу всіх вузлів та обов’язково подбати про безпеку. І наостанок – не ігноруйте екіпірування. Довгі подорожі перетворюють навіть банальні шолом та рукавиці з елементів захисту в елементи комфорту.
Загалом, обирати туристичні мотоцикли спортивного класу неважко. Головне – оминайте явища, що його називають «стадним інстинктом». Перед тим, як купити байк, обов’язково продумайте його призначення і складіть список характеристик, які необхідні саме для вашого комфорту. Зичимо приємних подорожей!