Москва заблокувала надання робочих місць для українських журналістів на Euronews

10 Жовтня 2016, 21:59

Українська служба французької телекомпанії Euronews, яка фінансується Inter Media Group Дмитра Фірташа, закривається через нестачу фінансування та звільняє 17 журналістів. Про це пише портал EurActiv.

При цьому російська служба Euronews, яка фінансується російським державним телебаченням, відмовилася надати робочі місця для журналістів з української служби в порушення французького трудового законодавства.

Російська служба Euronews мала п’ять вакансій, але відмовилася брати будь-кого з 17 журналістів з українського відділення, «тому що їхнє культурне тло вкрай різне».

Керівництво пояснило, що не наймати українських журналістів – це конкретна інструкція від російського акціонера (Російської державної телерадіокомпанії).

Журналісти стверджують, що не пропонувати вакансії в компанії людям, яких скоротили – це явне порушення французького трудового законодавства.

Речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас заявив, що ЄК не втручатиметься в ситуацію зі звільненням 17 українських журналістів і закриттям української редакції телеканалу Euronews.

«Euronews – це приватна установа, не інституційна. Ми не ознайомлені із внутрішніми процесами цієї організації щодо спонсорів, українських або інших. Дайте нам перевірити ситуацію, і якщо вона стосуватиметься нас, то ми повідомимо», – сказав Схінас.

У Єврокомісії, втім підтвердили, незважаючи на те, що ЄС не співвласником Euronews, з бюджету ЄС фінансуються деякі служби мовлення телеканалу. Йдеться, наприклад, про підтримку мовлення пʼятьма мовами, а також про проекти, які пов'язані з ЄС.

Нагадаємо, україномовний Euronews почав мовлення 24 серпня 2011 року. 12 січня 2015 року стало відомо, що Кабмін може припинити фінансування україномовної редакції телеканалу Euronews. 

Національна телерадіокомпанія України, яка також була акціонером французької компанії, у 2014 році заборгувала україномовному Euronews 10 млн євро.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення видала Inter Media Group (група ​«Інтер») право на мовлення Euronews в Україні.