“Москва традиційно морозиться”. Омбудсмен РФ не відповідала на пропозицію щодо переговорів із Денісовою

16 Серпня 2018, 18:41

Уповноважене РФ з прав людини Тетяна Москалькова досі не відповіла на пропозицію щодо зустрічі із омбудсменом України Людмилою Денісовою 21-22 серпня в Мінську. Про це повідомила представник України в Тристоронній контактній групі в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

 

Вона заявила, що українська сторона та представники ОБСЄ досі не отримали жодної офіційної відповіді від Москви щодо пропозиції про зустріч омбудсменів України і РФ.

 

"Москва традиційно "морозиться", не відповідає на пропозиції і навіть офіційні листи. Позиція страуса – сховати голову в пісок й робити вигляд, що проблеми політв‘язнів не існує", – підкреслила перший заступник голови Верховної Ради.

 

За її словами, Москалькова запланувала 21 серпня провести прес-конференцію.

 

"Мені здається важливим, аби представники ЗМІ запитали 21 серпня в Москалькової, чому вона проігнорувала пропозицію зустрітися зі своєю візаві Л. Денісовою в Мінську й не провела брифінг в інший день. Чому вона, відвідуючи О. Сенцова, залишила за воротами табору Л. Денісову, ігноруючи домовленості президентів Порошенка і Путіна. Адже мандат омбудвумен дозволяє, аби під час візитів до тюрми її супроводжували визначені особи. Чому вона не звернулася до президента Путіна з проханням про помилування О. Сенцова і інших українців, адже її мандат це дозволяє", – наголосила Геращенко.

 

Крім того, вона закликала російські ЗМІ запитати в Москалькової про перспективи обміну 15 ув'язнених в Україні осіб, які написали листи про повернення на територію Росії в обмін на одного з українських політв'язнів.

 

"Чи знає вона про те, що вже 15 (на цей момент) росіян, засуджених в Україні за тероризм, написали прохання президенту Путіну повернути їх додому, в РФ, в обмін на українських політв‘язнів і чи готова вона докласти бодай якихось зусиль для повернення на батьківщину військових Агєєва, інших, засланих в Україну російською владою, в обмін на українців", – додала Геращенко.

 

Нагадаємо, 16 серпня перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що українська сторона готова помилувати 11 осіб, засуджених в Україні за злочини проти суверенітету, що звернулися до президента РФ Владіміра Путіна з проханням повернути їх на територію Росії в обмін на українських політв'язнів