Москва пояснила, чому не вважає незаконно утримуваних в РФ українців полоненими

28 Грудня 2017, 13:07

Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що утримувані в Росії громадяни України не є полоненими, оскільки їх судили за російськими законами. Про це він сказав у розмові з журналістами.

"Що стосується низки осіб (громадян України – Ред.), які засуджені тут, у Росії, то, безумовно, вони не можуть вважатися полоненими або утримуваними особами – вони засуджені в Росії за російським законодавством. У будь-якому разі, подібні питання вирішуються на найвищому рівні, і все залежить від тих рішень, які ухвалює глава держави, – зазначив Пєсков.

За його словами, Москва зацікавлена в обміні росіян, які перебувають в Україні, на українців, яких утримує РФ.

"У Москви є зацікавленість бачити своїх громадян у себе в країні. Звичайно, ми готові вжити всіх заходів, які необхідні для звільнення російських громадян", – повідомив він.

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку для обміну. Інші відмовилися від обміну з низки причин.

Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.