Москва обіцяє не заважати спостерігачам ОБСЄ – Штайнмайер

7 Березня 2015, 14:35

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер повідомив, що Москва гарантувала забезпечення вільного доступу для спостерігачів ОБСЄ на сході України для моніторингу перемир'я. Про це він заявив після закінчення зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн ЄС  7 березня в Ризі, передає Deutsche Welle.

"Звичайно, ключовим є питання про те, чи отримають спостерігачі ОБСЄ доступ туди, де їм у цьому було відмовлено", – заявив Штайнмайер.

За його словами, тепер ОБСЄ буде не тільки контролювати процес відведення важких озброєнь, але і перевіряти, у які точки було вивезено це зброя.

Глава німецького МЗС вважає, що це є "вирішальним прогресом" для стабілізації ситуації на сході України.

У своїй заяві Штайнмайер послався на переговори з представниками конфліктуючих сторін в Берліні 6 березня, а також на що відбувся в той же день телефонна розмова канцлера ФРН Ангели Меркель з Президентом РФ Володимиром Путіним.

Як повідомлялося, в Ризі думки європейських міністрів щодо ситуації на сході України та можливого зміцнення санкцій проти Росії розділилися. Частина з них наголошувала на тому, що режим припинення вогню на Донбасі бойовиками не дотримується. Інші відстоювали протилежну думку.

Зокрема, французький міністр Лоран Фабіус зазначив, що ситуація з дотриманням режиму припинення вогню на Донбасі "значно поліпшилася" і "сторони почали відведення важких озброєнь". Говорячи про можливе зміцнення санкцій проти Росії, він висловився проти такого кроку. "Було б парадоксально зміцнювати санкції (проти Росії – ред.) у той же час коли мінські угоди дотримуються", – підкреслив він.