Москаль вимагає від Захарченка знайти та покарати “беркутівця” за наругу над прапором України

5 Лютого 2014, 13:06

Зокрема, Москаль вимагає відкрити кримінальне провадження за статтею 338 кримінального кодексу «Наруга над державним прапором України» відносно працівника міліції, який під час акцій протестів на вулиці Грушевського 22 січня цього року здійснив публічну наругу над Державним прапором України — зірвав його з автомобіля активіста Автомайдану, зламав древко й кинув прапор на землю.

«Прошу встановити особу даного працівника міліції, оприлюднити його дані, на період слідства відсторонити від виконання службових обов’язків притягнути до кримінальної відповідальності», — йдеться в зверненні.

Крім того, народний депутат поцікавився, які заходи вживаються МВС щодо розслідування погрому 1 грудня 2013 року в приміщенні Спілки письменників України на вулиці Банковій, коли бійці «Беркуту» побили письменників, мітингувальників та знімальну групу грузинського телебачення.

Також він просить надати інформацію щодо обставин убивства працівника  державної служби охорони Голосіївського райуправління міліції, котрий у цивільному одязі повертався додому і був убитий із вогнепальної зброї неподалік  гуртожитку, де мешкають співробітники «Беркуту». Народний депутат вимагає надати інформацію щодо того, з якої марки  вогнепальної зброї було здійснено вбивство і чи є даний вид вогнепальної зброї ідентичним до зброї, з якої було вбито учасників протестних акцій по вулиці Грушевського.

Крім того, Москаль вимагає повідомити, чи встановлено місцезнаходження трьох зниклих у ніч з 29 на 30 листопада при розгоні Євромайдану громадян — Олега Бровка, Інни Григорян та Анатолія Шинкарука.  Також він з’ясовує, чи відомий МВС факт нанесення тяжких тілесних ушкоджень Сергію Радченку, котрого 30 листопада 2013 побили співробітники «Беркуту» під час розгону Євромайдану.

З-поміж іншого, народний депутат цікавиться й обставинами інциденту біля стадіону імені Лобановського, коли працівники міліції 21 січня зіштовхнули з колонади учасника акції протесту, цікавлячись, чи притягнуті винні особи до відповідальності.

Наостанок Москаль нагадав, що «невиконання службовою особою законних вимог комітетів ВР України чи Тимчасової слідчої комісії ВР України, створення штучних перешкод їх роботі, надання недостовірної інформації карається штрафом від 500 до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеженням воли на строк до 5 років, або позбавлення права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до 3 років».