«В холі Інституту мовознавства НАН України (вул. М.Грушевського, 6) був розташований медичний пункт для надання допомоги учасникам протестних акцій, що постраждали внаслідок сутичок із правоохоронними органами, починаючи з 19 січня цього року», — йдеться в зверненні.
«22 січня 2014 року, незважаючи на те, що на вході медпункту було вивішено білий прапор із червоним хрестом (у самому приміщенні в той час надавалася оперативно-хірургічна допомога двом постраждалим, на лікарський прийом чекало ще 5 поранених, а всього в медпункті перебувало більше 10 медичних працівників) бійці «Беркуту» почали бити вікна й кидати всередину світло-шумові гранати, через що медпрацівникам довелося перервати надання медичної допомоги й покинути медпункт», – зазначив Москаль, який є також головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту.
За його словами, увірвавшись до приміщення, працівники «Бекуту» почали трощити медичне обладнання, інвентар, "взяли в заручники чотирьох волонтерів, які допомагали медичним працівникам".
«Встановити їхнє місцезнаходження досі не вдається. Двох волонтерів затримали як учасників масових заворушень, хоча вони були в накидках із червоним хрестом», – додав Москаль.
Він вимагає у Пшонки відкрити за даним фактом кримінальне провадження, встановити винних, котрі брали безпосередню участь у розгромі тимчасового пункту медичної допомоги, та притягнути їх до відповідальності.
«Прошу також встановити місцезнаходження 4-х волонтерів, які були безпідставно затримані, і доля яких до сьогодні так і не відома, та закрити кримінальні провадження відносно 2-х із них, котрі не були учасниками масових заворушень, а допомагали медикам», – зазначається в зверненні.