Москаль: У вбивстві мера Феодосії треба шукати бізнес-інтереси

28 Липня 2013, 23:49

Перший заступник голови комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Генадій Москаль вказав, що в останні роки у Феодосії виникало безліч бізнес-конфліктів, які могли бути причиною убивства мера.

"Я вважаю, там в першу чергу треба шукати бізнес-інтереси. Якби скласти, я б склав близько 100 версій, чому могли здійснити вбивство мера Феодосії Бартенєва, але ні в якому разі це не є банальний розбійний напад з метою заволодіння коштами, які були в барсетці", – сказав Москаль.

Раніше народний депутат повідомив, що  з 2010 року було вчинено 5 замахів на мерів кримських міст.   «Починаючи з 2010 року, щорічно в Криму помирає по одному меру», – заявив Москаль.

 Він вказав, що у 2010 році був вбитий мер Новофедорівки  Ігор Колодяжний, у 2011 році був вбитий мер Веселого  Ігор Юшко;  2012 рік – з третього поверху неврологічного відділення лікарні ім. Семашка був викинутий мер Малого Маяка  Леонід Малик; 2013 рік – з автомату був розстріляний мер Сімеїзу Кирило Костенко.

 «Невже хтось при здоровому глузді не побачить тут тенденцію і буде щось белькотіти про розбій заради заволодіння якоюсь барсеткою?  Але начальник кримської міліції продовжує вперто говорити про розбій як основний мотив замаху, чим «топить сам себе»», – сказав Москаль.

Як відомо, на мера Феодосія Олександра Бартенєва скоїли замах у ніч на 27 липня. Бартенєву  стріляли у спину з обріза одноствольної рушниці 16 калібру в під'їзді його будинку.

Основною версією замаху на мера Феодосії  у міліції називають  напад з метою заволодіння майном. «Після пострілу злочинець накинувся на потерпілого, між чоловіками зав'язалася бійка. Під час бійки невідомий заволодів барсеткою, в якій були грошові кошти, та зник з місця події», – повідомив начальник кримської міліції Михайло Слєпаньов.

Було відкрито кримінальне провадження за ознаками складів злочинів, передбачених ч.4 ст.187 – розбій, ч.2 ст.15 ч.2 ст.115 ККУ – замах на умисне вбивство.

 57-річний мер Феодосії Олександр Бартенєв помер у лікарні 27 липня.