Москаль: у пошуку “караванського стрілка” міліція проявила власну безпорадність

Акценти
8 Листопада 2012, 12:22

«Заслуга міліції, що знайшли Мазурка, абсолютно нульова. Знайшла його людина, що гуляла за собакою. Також нема заслуги міліції у встановленні особи Мазурка, сусіди його матері повідомили в міліцію. Я бачу лише одні прорахунки. Також постає питання, де ж його шукали так довго. Якщо вірити, що це Мазурок, то за межі Києва він і не виїжджав. Це говорить про якусь безпорадність (міліції – Ред.) і взагалі дуже дивно, що на сьогодні міліція скочується до такого низького професійного рівня», – заявив Москаль.

Депутат зазначив, що після зміни керівництва МВС перестав вірити відомству.

«Всьому тому, що говорить міліція після приходу команди, сформованої за земляцьким донецьким принципом, абсолютно не вірю. Сьогодні хочу направити відповідне звернення генпрокурору, щоб він витребував інформацію в МВС, призначив відповідні експертизи, провів слідчі дії і поклав на цьому крапку. Заяви Генпрокуратури як неупередженої в цій справі будуть об’єктивними і сприйматимуться в суспільстві. Все, що далі говоритиме міліція, не сприймається. Виникає чимало питань», – сказав Москаль.

Щодо підозрюваного у вбивстві охоронців «Каравану» Москаль зазначив: 

«У працівників міліція повинна діяти логіка. Я неодноразово говорив, що якщо він взяв буханку хліба під пахву і гуляв по супермаркету, то жив навпроти. Людина, що живе на великій відставні, гуляти не буде. А чому він перебував потім в Києві? Важко сказати. Це вже його логіка. Потрібно призначати комплексну експертизу щодо його психічного стану дій до і після (злочину – Ред.). І тоді можна буде чітко пояснити його дії. Зараз це можуть бути тільки здогадки».

«Міліції треба було проводити активні пошуки (Мазурка – Ред.). Всі пошуки звелися до пасивного розвішування і тиражування оголошень і чекання, що хтось подзвонить», – зазначив Москаль.

Нагадаємо, 7 листопада МВС заявило, що у Києві було знайдено тіло чоловіка, схожого на Ярослава Мазурка – підозрюваного у вбивстві охоронців у торговому центрі "Караван".

За попередніми висновками міліція назвала причиною смерті самогубство.

Призначено ДНК-експертизи, щоб достовірно з’ясувати чи є знайдена людина Ярославом Мазурком.

26 вересня в ТРЦ «Караван» було розстріляно трьох приватних охоронців і ще одного важко поранив. 5 жовтня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що особу злочинця встановлено, і вживають заходів з його затримання. За його словами, вбивцею охоронців є уродженець Львівської області, 1974 року народження Ярослав Мазурок.

89