Москаль розсилає в облради звернення мовами нацменшин

21 Серпня 2012, 11:28

У своїх зверненнях Москаль просить голів Чернівецької та Закарпатської облрад Михайла Гайнічера та Івана Балогу винести на сесію питання про надання відповідно румунській та угорській мовам статусу регіональних і прийняти рішення про використання їх у діловодстві та документації.

За даними прес-служби депутата, в Чернівецькій області проживає близько 13% румунів, а у Закарпатській – 12% угорців.

Текст звернення в Чернівецьку облраду написаний румунською, а у Закарпатську -угорською мовою у повній відповідності до мовного закону Ківалова-Колесніченка, наголошує прес-служба Москаля.

Нагадаємо, що, за інформацією Москаля, Адміністрація Президента розіслала негласні вказівки обласним радам із вимогою не ставити питання про надання статусу мовам національних меншин за винятком російськоїу Чернівецькій області і на Закарпатті.

Раніше Москаль відправив прем’єру Миколі Азарову офіційне депутатське звернення, написане мовою ідиш, щодо зловживань голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва своїм службовим положенням під час виборчої кампанії.

До того секретар РНБО отримав від Москаля депутатське звернення щодо бездіяльності Державної прикордонної служби України, а також СБУ та МВС у справі прокладки «контрабандного» тунелю під українським кордоном русинською мовою.