За його словами, робочу групу створено, щоб «легітимізувати прийняття першому читанні закону про прокуратуру».
«Опозиція ж інакше не погоджувалася – лише в пакеті питань, серед яких і створення робочої групи», – зазначив він.
«Думаю, що нас «кинули» і ніхто не збирається підписувати угоду про асоціацію і відпускати Тимошенко. Вони приїдуть у Вільнюс, знаючи, що Європа не підпише угоду, бо з 28 країн знайдуться ті, для яких Тимошенко – головне питання підписання асоціації. Таких ворогів ми назбирали багато», – вважає Москаль.
За його словами, опозиція вже виклала свої пропозиції під час попередніх засідань робочої групи.
«Ну зберемося ми знову і що? Ми вже виклали свої пропозиції. А більшість у робочій групі при бажанні може ухвалити будь-який законопроект, бо має 8 «своїх» членів… Вони хотіли, щоб ми дали все, що в нас є, і вони побудували на цьому критику наших законодавчих ініціатив. Це не робоча група, не круглий стіл, де можливий пошук певних комбінацій… Це власне трагічна комедія для України, що вперлася в цьому законі», – додав Москаль.
Водночас депутат підсумовує, що створення різних дорадчих органів у Верховній Раді не вирішує питань.
«Створення слідчої, робочої групи й інших дорадчих органів у ВР – це означає заговорити проблему, а не вирішити її. Я вже пройшов шість скликань парламенту. Ще жодна слідча комісія чи робоча група не привела до логічного вирішення проблеми», – зауважує депутат.
У свою чергу, депутат від фракції «Свобода», заступник голови робочої групи Андрій Міщенко вважає, що перспективи напрацювання законопроекту щодо лікування ув’язнених за кордоном залежить від політичної волі.
«Немає такої волі в більшості. Відчуття, що вони просто ховають євроінтеграцію. Можливо умови капітуляції і пропозиції Путіна їм цікавіші, ніж євроінтеграція», – додав він.
«Ми зі свого боку дали месидж владі, що готові голосувати навіть за ті законопроекти, які не зовсім відповідають нашому баченню, але між стратегічним вибором і просто голосованим законопроектом завжди вибираємо перше», – зазначив Міщенко.
На репліку, що можливо й взагалі не потрібна робоча група, оскільки більшість в парламенті може ухвалити будь-який законопроект, він зазначив:
«Не зовсім так, бо комуністи не будуть голосувати і без голосів опозиції їм буде складно цей законопроект провести».
Нагадаємо, наступне засідання робочої групи з підготовки законопроекту про лікування Юлії Тимошенко відбудеться у четвер, 14 листопада. Попередні засідання були безрезультативними.