За його словами, про це депутатам від опозиції повідомляють їх прихильники в силових структурах.
«Те, що слухають всі телефони (опозиціонерів – Ред.), – це ні для кого не секрет. Не просто прослуховують, ведеться зовнішнє спостереження, проникнення в офіси, квартири, встановлення різного роду прослуховуючої апаратури, пеленгація розмов, вичислення мобільних номерів тощо. Це – як радіація, яку не видно, але треба бути особисто обачним. Тим більше самі працівники спецслужб, МВС, які не люблять владу і симпатизують опозиції, попереджують, кого слухають. Втім, тепер кажуть, мовляв, чого попереджувати, коли вас всіх слухають», – заявив Москаль, додавши, що його особисто попереджали неодноразово.
На думку депутата, правоохоронці нині можуть стежити лише за опозицією, оскільки «для стеження за злочинцями їм не вистачає професійних здібностей».
«Непрофесійність – очевидна. Це показав і випадок в Чернівцях. Чи колись так явно помічали українські дисиденти, щоб за ними стежили? А це відбувалося однозначно. Все робилося з ювелірною професійністю. Чого не скажеш нині», – зазначив Москаль.
Він зазначає, що у випадку виявлення прослуховування чи стеження опозиціонери, як правило, нікому не скаржаться.
«Якщо виявили (прослуховувальні апарати – Ред.), то куди її нести. Тим, хто її поклав – МВС чи СБУ? Кому скаржитися? Яценюк пожалівся, що велося спостереження і отримав кримінальне провадження», – зазначив він.
«Ніякої оперативно-розшукової справи на Яценюка не має і не може бути, згідно із законом. Так як і не можуть проводитися по відношенню до нього оперативно-розшукові заходи, але вони проводилися і задокументовані. Тому має відповісти за перевищення влади, за зловживання владою, за порушення Конституції керівництво МВС. Тому ми звернулися до генпрокурора провести за цим фактом перевірку», – підсумував він.
Нагадаємо, 30 березня лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк викрив автомобіль, із якого за ним велося незаконне зовнішнє спостереження протягом перебування в Чернівцях, де відбулася акція «Вставай, Україно!».
Він записав номер однієї з машин і зателефонував Геннадієві Москалю, щоб перевірити номер. Виявилося, що цей номер на обліку не стоїть. За повідомленням прес-служби "Батьківщина", за наявною інформацією, автомобіль належить службі зовнішнього спостереження СБУ.
У Чернівецькому облуправління МВС заявили, що у затриманому народним депутатом автомобілі перебували співробітники міліції, які проводили заходи, не пов’язані з діяльністю народних депутатів. Міліція розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного втручання в діяльність правоохоронних органів.
Голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін просить спікера Верховної Ради Володимира Рибака офіційно звернутися до керівництва силових відомств щодо розслідування і роз'яснення на якій підставі велося зовнішнє спостереження за лідерами опозиції.