Як зазначає Москаль у відповідному депутатському зверненні, для притягнення Луценка до кримінальної відповідальності за виділення квартири водію немає підстав.
«Адже суб’єктивна сторона ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) характеризується прямим умислом та корисливим мотивом. Ні того, ні іншого Генпрокуратура в діях Ю.Луценка не знайшла», – пояснює депутат.
«Екс-міністру інкримінують “вчинення злочину організованою групою”, однак під такою групою розуміється “стійке об’єднання трьох і більше осіб, які спеціально організуються для спільної злочинної діяльності”, тоді як звинувачення пред’явили тільки двом особам – екс-міністру та його водію. Хто ж тоді третій?», – заявляє Москаль.
Крім того, за словами депутата, для “організованої групи” необхідні кваліфікуючі ознаки – «розроблений і схвалений учасниками групи план, розподіл ролей, наявність організатора, вербування нових членів.»
«Нічого цього в діях Ю.Луценка та його водія немає», – пояснює Москаль.
Нагадаємо, 7 вересня Геннадій Москаль повідомив, що Державне казначейство України підтвердило, що кошти на святкування Дня міліції в часи Юрія Луценка перераховувалися без порушень законодавства.
Як відомо, Юрія Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна».